Pivovarství

V části Uherského Hradiště Jarošov se bude po letech opět vařit pivo

31.03.2015 13:06:00

Uherské Hradiště 31. března (ČTK) - V části Uherského Hradiště Jarošov se po letech opět bude vařit pivo. Postará se o to firma CEO Management, která investuje a podniká v gastronomickém průmyslu. Vybudování pivovaru si vyžádá náklad zhruba 30 milionů korun. Zároveň zde vznikne deset nových pracovních míst, informoval dnes ČTK mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

V Jarošově se pivo přestalo vařit v roce 1997. Výroba piva by zde měla být obnovena příští rok, byť na jiném místě, než stojí bývalý pivovar. Plánovaná kapacita pivovaru je 10.000 hektolitrů za rok. "Strategií nového pivovaru je vrátit výrobu piva do místa, kam pivo historicky patří. Půjde o místní pivo spjaté s regionem, pro místní lidi, z místních surovin a vyrobené s fortelem místních lidí," uvedl zástupce investora a autor projektu Miroslav Harašta. Pivovar má také v plánu vybudovat v Uherském Hradišti restauraci.

V novém jarošovském pivovaru bude možné vařit jak klasický spodně kvašený český ležák, tak i speciální druhy piv. Společnost má také v plánu vyrábět piva filtrovaná i nefiltrovaná, která se budou stáčet do sudů a následně i do lahví. Podle starosty Stanislava Blahy (ODS) bude pivovar pro město přínosem. "Hledal jsem partnera, který by dokázal vrátit Jarošovu pivovar. Nejvíce mě oslovil právě projekt společnosti CEO Management, která sází na tradiční české pivo a chce se také zapojit do místního společenského dění, například pořádáním různých akcí,“ poznamenal Blaha.

První aktivitou CEO Management tohoto druhu je vybudování pivovaru ve Znojmě, návrat výroby piva do Jarošova je druhým podobným počinem. Společnost má podle Pášmy v plánu vybudování tří až čtyř lokálních pivovarů v České republice.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru