Produktové novinky

Řada ZK2 - nový energetický úsporný ejektor pro tvorbu vakua

20.12.2016 14:31:00

Společnost SMC vytvořila novou řadu ejektorů vakua s nižší spotřebou stlačeného vzduchu. Ejektory řady ZK2 využívají dvoustupňovou generaci vakua, díky které je spotřeba vzduchu snížena o 30 %. Ejektory jsou dostupné samostatně, nebo s možností modulárního sestavení do bloku ejektorů. V malém těle je velká síla, ejektor řady ZK2 je oproti aktuálním ejektorům zmenšený o 28 % a jeho váha je zredukována dokonce o 59 %, přičemž sací průtok se zvýšil o 50 %.

Další výhodou je možnost doplnit ejektor o automatický obvod, který kontroluje hodnotu dosaženého vakua. Dokáže tak regulovat tvorbu vakua a tím dosáhnout výrazného snížení spotřeby stlačeného vzduchu až o 90 %. Nastavení žádané hodnoty vakua lze provést jednoduše na více ejektorech současně kopírováním nastavení snímače tlaku, který je součástí ejektoru.

Snímače tlaku ejektorů řady ZK2 s automatickým obvodem mají dva digitální výstupy ve variantě PNP nebo NPN. První digitální výstup je použitý pro automatické řízení ventilů a druhý lze připojit do řídicího systému pro informaci, že bylo dosaženo požadovaného vakua. Ejektor řady ZK2 lze doplnit o inovativní tlumič hluku, se kterým lze dosáhnout zvýšení výkonu a snížení hluku o více než 20 % oproti standardním tlumičům hluku.

Ejektory řady ZK2 jsou vhodné pro vzduch, nekorodující a nehořlavé plyny. Jsou určeny pro všechny stroje, kde je požadavek na rychlé vytvoření vakua s nízkou spotřebou stlačeného vzduchu.

www.smc.cz

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru