Pivovar Zubr loni navzdory chladnějšímu létu udržel výstav piva

Pivovarství

Pivovar Zubr loni navzdory chladnějšímu létu udržel výstav piva

11.01.2017 12:53:00

Přerov 11. ledna (ČTK) - Přerovský Pivovar Zubr v roce 2016 navzdory chladnějšímu létu udržel produkci piva na předloňské úrovni 255.000 hektolitrů, která byla nejvyšší za posledních několik let. Vzrostl export, naopak prodej sudového piva v tuzemsku mírně klesl, řekl ČTK ředitel Pivovaru Zubr Tomáš Pluháček. Prodej sudového piva Zubr se v roce 2016 v Česku meziročně snížil o dvě procenta. "Důvodem poklesu prodeje sudového piva na tuzemském trhu bylo horší počasí v sezoně a také se začal koncem roku negativně projevovat vliv zavedení elektronické evidence tržeb," uvedl Pluháček.

Rostoucí vývoz ale nakonec podle něj pomohl udržet výstav Pivovaru Zubr na předloňské úrovni. Pivovar Zubr v roce 2016 zároveň rozšířil prodej v tuzemské maloobchodní síti. Nově jsou jeho piva k dostání například v hypermarketech Albert. "Daří se nám nejen na domácím trhu, kde pokračujeme v rozšiřování celorepublikové distribuce, ale také v exportu, který kontinuálně roste," řekl Pluháček. Pivovar Zubr loni exportoval první čtyři tisíce hektolitrů piva do Izraele. Vývoz do této blízkovýchodní země přerovskému Pivovaru Zubr zařídila česká firma, která má v Izraeli obchodní aktivity. Izrael se tak podle Pluháčka zařadil mezi největší importéry přerovského piva.

Hlavním vývozním teritoriem Pivovaru Zubr loni zůstalo Slovensko, pivovar ale vyváží také do Švédska, Estonska či Finska. Přerovské pivo bylo nově vyváženo do Číny a na Kapverdské ostrovy. "V zahraničí je zájem hlavně o pivo v plechovkách," řekl Pluháček. Pivovar Zubr loni opět zabodoval v degustační soutěži České pivo. Ležák Zubr Grand se stal vítězem v kategorii jedenáctistupňových piv a ocenění si odnesla i piva Zubr Gold a Zubr Classic. "Ležák Zubr Grand se po dvou letech, co je na trhu, stal naší nejprodávanější značkou. Tvoří už zhruba 60 procent námi distribuovaného piva," řekl Pluháček.

Pivovar Zubr patří do skupiny středomoravských pivovarů Zubr, Holba a Litovel. Jejich roční výstav je do jednoho milionu hektolitrů piva. Pivovary prodávají svá piva především na Moravě a ve východních Čechách.

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru