Nealkoholické nápoje

Magnesia zavádí novou výrobní linku, zvýši kapacitu závodu

17.03.2016 18:56:00

Mnichov (Chebsko) 17. března (ČTK) - Závod Magnesia společnosti Karlovarské minerální vody (KMV) zavádí do provozu novou výrobní linku. Umožní výrazně navýšit kapacitu výroby přírodní minerální vody Magnesia i ochucených minerálních vod řady Magnesia Red. ČTK to řekl vedoucí provozu stáčírny Magnesia Miroslav Čada.

"Nová linka byla postavena na přelomu loňského a letošního roku. Výkon linky je až 25.000 lahví za hodinu. Je moderní proti stávající lince, která je tu už 15 let. Jinak je funkčně i výkonově stejná a vyrábíme na ní stejné výrobky," uvedl Čada.

Instalace nové linky umožní zvýšit kapacitu závodu. "Požadavky našich zákazníků jsou veliké. Takže nám to pokryje veškeré nedodávky, které jsme měli v loňském roce. A je to nutné i pro modernizaci závodu," doplnil Čada. Do ostrého provozu by linka měla jít zřejmě do konce března.

Stáčírna vody Magnesia v Mnichově čerpá minerální vodu z vrtů, které jsou v okolí Nové Vsi na Sokolovsku. Odtud je voda nerezovým asi šest kilometrů dlouhým potrubím dopravovaná až do závodu v Mnichově na Chebsku, kde se stáčí a balí. Kromě českého trhu ji Karlovarské minerální vody také exportují do řady evropských zemí i zámoří.

Karlovarské minerální vody kromě Magnesie prodávají i minerálku Mattoni a pramenitou vodu Aquila. Skupina Karlovarských minerálních vod ale zahrnuje i českou společnost Poděbradka a firmy v Rakousku, na Slovensku a od loňska i v Maďarsku. Loni dosáhla skupina KMV obratu 7,3 miliardy korun. Proti roku 2014 vzrostly prodeje firem, které do skupiny patří, o 33 procent.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru