Pivovarství

Destila dokončila pivovary v Rusku a plánuje další

Destila dokončila pivovary v Rusku a plánuje další

04.11.2015 19:34:00

Slavkov u Brna 4. listopadu (ČTK) - Výrobce pivovarů Destila plánuje letos tržby opět nad hranicí 100 milionů korun. Firma s výrobou v Brně a ve Slavkově u Brna má několik zakázek také z Ruska, kde i přes propad kurzu rublu zájem o minipivovary neopadá. ČTK to řekl jednatel společnosti Karel Dvořák. Destila letos v březnu do Iževska dodala malý průmyslový pivovar o plánovaném výstavu 25.000 hektolitrů piva ročně. Kapacita je obdobná jako aktuální výstav například pivovaru ve Vyškově nebo v Břeclavi.

"Nyní začínáme do Petrohradu expedovat zařízení pivovaru s podobným výstavem. Mimochodem, je to už třetí pivovar, který od nás kupuje stejný zákazník, a každá další dodávka byla na cca dvojnásobnou kapacitu té předchozí," uvedl Dvořák. Do Ruska Destila navíc dodala letos ještě ležácké tanky k rozšíření výroby restauračního minipivovaru do Barnaulu a do konce roku ještě dodá kompletní minipivovar o výstavu 1000 hektolitrů ročně do Nižního Novgorodu.

Ležácké tanky letos Destila dodala také do kazachstánského města Talgar, které umožní dále rozšířit výstav minipivovaru, který byl otevřen loni. "Letos jsme vstoupili i na francouzský trh. Přesto, že Francii máme zafixovanou především jako zemi výborného vína, je tam přes 300 minipivovarů, takže angažovat se na tomto trhu jistě má smysl," uvedl Dvořák.

V ČR Destila letos zvýšila kapacitu minipivovaru Antoš ve Slaném. "Šlo o dotovaný projekt, vyhráli jsme výběrové řízení a pivovar byl uveden do provozu počátkem září 2015. V těchto dnech končí montáž minipivovaru o výstavu 2000 hektolitrů piva ročně do Krnova, uvedení do provozu se plánuje ještě do konce roku," dodal Dvořák. Firma také podepsala smlouvu na dodávku osmi ležáckých tanků o objemu 110 hektolitrů pro Únětický pivovar, a.s., jehož kapacita už také nepokrývá zvyšující se poptávku. Dodávka je plánována na polovinu února 2016.

Automatizace a modernizace pivovarů 2016
14. dubna 2016, Chodová Planá
6. ročník mezinárodní konference pro pivovarské profesionály

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru