Výrobce brambůrek ze Slavičína chce investovat do výroby na Slovensku
Krajči plus dokončuje druhou etapu výstavby třetí výrobní haly, kde vznikl sklad brambor vybavený vzduchotechnikou k řízení teploty a CO2, kapacita skladu je asi 350 tun.
Slavičín (Zlínsko) 27. dubna (ČTK) - Společnost Krajči plus ze Slavičína na Zlínsku, která vyrábí Cyrilovy brambůrky, měla loni obrat téměř 142 milionů korun, předloni to bylo 149 milionů, o rok dříve 137 milionů korun. ČTK to dnes řekla marketingová manažerka firmy Alžběta Kubišová. Na společnost loni dopadla pandemie koronaviru, zejména kvůli uzavření tradičních distribučních kanálů, tedy restaurací, sportovišť a hospod.
"Rychle jsme ale reagovali na situaci, změnili jsme závozové trasy a okruhy, když odpadlo gastro, dodávali jsme více do prodejen potravin," uvedla Kubišová. Firma třetím rokem udržela průměrný roční zisk EBITDA (zisk před započtením daní, úroků a odpisů) ve výši 40 milionů korun. Na Slovensku měla firma loni obrat milion eur (asi 26 milionů korun).
Krajči plus dokončuje druhou etapu výstavby třetí výrobní haly, kde vznikl sklad brambor vybavený vzduchotechnikou k řízení teploty a CO2, kapacita skladu je asi 350 tun. V plánu je vybudování dalšího výrobního prostoru. Firma ročně zpracuje asi 3500 tun brambor, vyrábí klasické bramborové lupínky a slané snacky. Cyrilovy brambůrky se vyrábějí z brambor bez blanšírování, nekonzervují se a dodávají se čerstvé na objednávku. "Vyrábíme kvalitu za odpovídající cenu a toho se budeme držet i dál. Nehodláme vyrábět ´eurochipsy´. Naše brambůrky se musejí dovézt čerstvé z výroby a nemohou kvůli čerstvosti dlouho ležet v regálech. V některých obchodních řetězcích jsme již cestu k distribuci našli, s dalšími ji budeme hledat," uvedl majitel firmy Tomáš Krajči.
Rodinná firma začala vyrábět brambůrky v roce 1995, nyní zaměstnává asi 60 lidí. Letos se svými provozy prochází certifikací podle mezinárodních standardů kvality a bezpečnosti potravin IFS, čímž si chce otevřít možnosti na zahraničních trzích, nejen pro export, ale případně i pro výrobu. "Na Slovensku o tom vážně uvažujeme. Jsme ve fázi, kdy hledáme vhodnou lokalitu. Už dnes distribučně pokrýváme téměř celý tamější trh. Ozývají se i zájemci z Německa, Norska, Rakouska či dokonce Izraele," uvedl Krajči.