Systém pro identifikaci a vážení sudů v Everards Brewery pomocí snímače DataMan 500
Komerční prezentace Úřad Trading Standards uplatňuje ve Spojeném království přísnou regulaci na základě zákona o váhách a mírách z roku 1985 (Weights and Measures Act), aby bylo zajištěno, že zákazníci dostanou správné množství informací k provedení informovaného
Komerční prezentace
Úřad Trading Standards uplatňuje ve Spojeném království přísnou regulaci na základě zákona o váhách a mírách z roku 1985 (Weights and Measures Act), aby bylo zajištěno, že zákazníci dostanou správné množství informací k provedení informovaného rozhodnutí o nákupu. Tento zákon poskytuje rámec pro regulaci množství, což zahrnuje typ a způsob poskytovaných informací, množství, která lze prodávat, a měrné jednotky.
Pivovar Everards Brewery je zavedeným pivovarem, který byl založen v roce 1849 a sídlí v Midlands ve Spojeném království. Vaří vlastní pivo a po této ostrovní zemi distribuuje značky světlého piva a ležáků také od jiných výrobců. Pivovar Everards využívá ve svém závodě v Leicestershiru (tovární plocha 50 600 m2) špičkovou technologii vždy, když je to možné.
Pivovar Everards se svého času potýkal s problémy s čárovým skenerem při procesu stáčení do sudů, kdy jsou znovupoužitelné kovové sudy plněny pivem. Prázdné sudy nesou 1D čárové kódy a jsou váženy pro stanovení „táry“, která se u každého sudu mírně liší. Sud je skenován a vlastní hmotnost sudu se zanese do databáze. Po naplnění se sud přesouvá po lince do vážicí stanice. Štítek sudu je skenován pro identifikaci sudu v databázi a následně zvážen pro výpočet přesné hmotnosti piva v každém sudu.
Proces stáčení do sudů s sebou nese vysoké nároky na zachycování a evidenci těchto informací. Protože se sudy pravidelně používají, čárové kódy se mohou značně poškodit při převážení a používání ve sklepech pivnic.
Dříve využíval pivovar Everards pro čtení čárových kódů laserový skener. Nicméně z důvodu míry poškození štítků s čárovými kódy skener dosahoval jen 60‒65% úspěšnosti správného přečtení. To znamená, že významné množství informací nebylo zachyceno tak přesně, jak je potřeba pro audit úřadu Trading Standards. Z důvodu neefektivity laserového skeneru se pivovar Everards začal poohlížet po alternativním, spolehlivějším řešení.
Pivovar Everards nakonec zvolil společnost Fairfield Labels, poskytovatele automatizačních služeb (ASP) společnosti Cognex, aby vyvinula nový systém pro identifikaci a vážení sudů během výroby. Společnost Fairfield navrhla systém na bázi softwaru Procon pro komunikaci s váhou na sudy pomocí průmyslového snímače ID kódů DataMan® 500 společnosti Cognex. Tento systém nyní skenuje čárový kód každého plněného sudu projíždějícího po dopravníku, aby identifikoval vlastní hmotnost sudu. Sud je pak zvážen a informace je předána softwaru pro výpočet přesné plněné hmotnosti sudu.
Beze změny procesu štítkování byl snímač DataMan 500 schopen dosáhnout 63% zlepšení úspěšnosti čtení, což byl obrovský pokrok oproti jeho laserovému předchůdci. Společnost Everards Brewery je výsledky nadšena. „Snímač DataMan 500 poskytuje fantastickou přesnost čtení. Čte kódy, u nichž jsme nečekali, že by je nějaký snímač vůbec mohl přečíst. Množství dat, která nyní shromažďujeme, nám dovoluje nadále splňovat požadavky zákona o váhách a mírách mnohem komplexněji,“ vysvětluje Graham Armston, vedoucí týmu technického zajištění pivovaru Everards Brewery. „Instalace a zprovoznění byly provedeny v rámci našeho výrobního rozvrhu pro zajištění minimálního narušení provozu. Celkově jsme se snímači DataMan 500 velmi spokojeni a již nyní máme představu, pro které další oblasti naší výroby by mohly být přínosné,“ uzavírá Armston.
„Klíčovou výhodou snímače DataMan 500 je to, že nemá žádné pohyblivé díly, což znamená menší pravděpodobnost selhání z důvodu mechanické závady. Vyspělý algoritmus umožňující čtení nekvalitních a poškozených kódů je základem úspěchu této aplikace. Snímač DataMan 500 se také snadno používá a nastavuje, což znamená, že operátoři mohou nastavovat nebo pozměňovat systém sami, tj. bez nutnosti technické pomoci,“ konstatuje Lee Wragg, ředitel pro rozvoj obchodu společnosti Fairfield Labels.
Autor: Anna Allen
Společnost Cognex
Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii, Japonsku či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.
Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com
www.cognex.com