Nestlé Česko investovalo do výroby chlazených vegetariánských a veganských pokrmů
Potravinářská společnost Nestlé Česko loni meziročně zvýšila zisk o 95 milionů Kč, tedy o 20 procent, na zhruba 562 milionů korun. Tržby firmě stouply o více než miliardu na zhruba 12,5 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
Praha 12. července (ČTK) - "Rok 2021 nebyl kvůli následkům pandemie koronaviru lehký. Ovlivnilo ho jak narušení dodavatelsko-odběratelských vztahů, tak přetrvávající nejistota na trhu," uvedla k výsledkům manažerka korporátní komunikace společnosti Tereza Skrbková.
Loňský růst podle ní podpořilo zejména zotavení prodeje produktů pro restaurace, kavárny a jiné gastronomické provozovny, které byly v roce 2020 silně zasažené pandemickými opatřeními. "Silného dvouciferného růstu dosáhla také tradičně silná značka krmiv pro domácí mazlíčky Purina," dodala Skrbková.
Firma ve výroční zprávě uvedla, že v závodech Zora Olomouc a Sfinx v Holešově loni vyrobila cukrovinky za téměř 5,5 miliardy korun a výrobky za téměř dvě miliardy korun vyvezla do zahraničí. Do portfolia společnosti patří například značky Orion, Margot, Kofila nebo Bon Pari. Společnost loni v ČR investovala do rozšíření výrobního závodu v Krupce, který se orientuje na výrobu chlazených vegetariánských a veganských pokrmů pod značkou Garden Gourmet. Závod loni vyvezl na trhy v západní Evropě a Severní Americe zboží za 1,9 miliardy korun.
Výroční zpráva společnosti také uvádí, že mezi lety 2010 a 2020 firma celosvětově snížila objem odpadu ukládaného na skládkách o 98 procent a že v Česku již několik let nevykazuje žádné skládkování odpadu. Společnost také uvádí, že její tuzemské závody snížily mezi lety 2010 až 2020 produkci CO2 o 65 procent a spotřeba vody ze stejné období klesla o téměř polovinu.
Nestlé chce celosvětově do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality a celá skupina plánuje investice do snižování emisí v hodnotě 75 miliard korun. V ČR se chce soustředit na využívání zelené elektrické energie, snižování uhlíkové stopy svých značek a omezení produkce plastových odpadů. Do roku 2025 chce firma snížit spotřebu nových plastů o třetinu a dosáhnout plné recyklovatelnosti obalů.
Společnost celosvětově v loňském roce zvýšila čistý zisk o 38 procent na 16,9 miliardy švýcarských franků (393,7 miliardy Kč). Tržby se zvýšily na 87,1 miliardy z 84,3 miliardy švýcarských franků v roce 2020.