National Instruments představuje PXI digitizéry
Společnost National Instruments představila PXI digitizéry s největší šířkou pásma na trhu a doplnila tak rychle rostoucí rodinu vysoce výkonné instrumentace dostupné pro platformu PXI. Digitizér NI PXIe-5186, který byl vyvinut ve spolupráci s firmou Tektronix, největším světovým
Společnost National Instruments představila PXI digitizéry s největší šířkou pásma na trhu
a doplnila tak rychle rostoucí rodinu vysoce výkonné instrumentace dostupné pro platformu PXI. Digitizér NI PXIe-5186, který byl vyvinut ve spolupráci s firmou Tektronix, největším světovým výrobcem osciloskopů, využívá technologii Enabling pro dosažení šířky pásma až 5 GHz a vzorkovací rychlosti 12,5 GS/s. Společnost NI také oznámila uvedení přístroje NI PXIe-5185, který dosahuje šířky pásma 3 GHz a vzorkovací rychlosti 12,5 GS/s. Oba digitizéry jsou součástí hardwarové a softwarové platformy PXI od National Instruments, která nabízí optimální výkon pro aplikace v oblasti automatizovaného testování.
Obvody ASIC s funkcionalitou osciloskopu vyvinuté Tektronixem a použité v těchto nových digitizérech dávají dobrý základ pro vysokorychlostní snímání signálů s nízkým šumem a vysokou linearitou a jsou založeny na vysoce spolehlivém procesu IBM 7HP SiGe. Příkladem výjimečné věrnosti signálu, dosažené s pomocí technologie Tektronix Enabling, je neuvěřitelně malý vzorkovací rozptyl digitizéru. Velice nízký integrovaný rozptyl 500 fs RMS má za výsledek pozoruhodných 5,5 efektivních bitů (ENOB) na 5 GHz. Proprietární technologie National Instruments zajišťuje vysokou datovou propustnost pro rychlejší provádění testů a přesné časování a synchronizaci modulů pro sestavování integrovaných testovacích systémů s vysokým počtem kanálů.
Digitizéry pro platformu 3U PXI Express dokáží přenášet data rychlostí 700 MB/s a synchronizovat kanály napříč různými moduly s rozlišením 160 ps. Zmíněné schopnosti předurčují digitizéry pro aplikace jako je automatizované výrobní testování, polovodičové testery a měřicí systémy pro oblast fyziky zabývající se vysokými energiemi.
Digitizéry spolupracují s grafickým vývojovým prostředím NI LabVIEW pro řízení a automatizaci přístrojů, vývojovým prostředím pro ANSI C NI LabWindows™/CVI a vývojovými nástroji Microsoft Visual Studio NET a přinášejí tak velké možnosti z hlediska programování. Inženýři mohou k programování digitizérů použít přístrojový ovladač NI-SCOPE či novou sadu nástrojů LabVIEW Jitter Analysis Toolkit, která obsahuje knihovnu funkcí optimalizovaných pro vysokou propustnost, práci s rozptylem, diagramem oka (eye diagram) a měření fázového šumu.
www.ni.com/digitizers