
Chemoprojekt - Technoexport mění název, plánuje posílit ve výstavbě lihovarů a pivovarů
Po pěti měsících po dokončení fúze mezi strojírensko-technologickými společnostmi Chemoprojekt, Technoexport, DIO Hradec Králové, Chemoprojekt Chemicals a H Project společnost sjednocuje název na Chemoprojekt a.s. Sjednocení názvu je podle tiskové zprávy posledním krokem, který završuje vnitrostátní fúzi. Vedení společnosti, která je součástí skupiny Safichem Projekty Group, o tom informovalo v dnešní tiskové zprávě.
Praha 9. ledna (ČTK) - Společnost už dříve uvedla, že od spojení si firmy slibují posílení v segmentu petrochemie a chemie, pivovarů a lihovarů, nové energetiky a vodohospodářství. Oficiálně byly firmy sloučeny na začátku minulého roku. V přechodném období konglomerát využíval název Chemoprojekt - Technoexport, a.s a nyní bez likvidace projekty nadále pokračují pod novým jménem. Zároveň byly podle tiskové zprávy postupně dokončovány operace související s projektovou činností na Blízkém východě v oblasti jihozápadní Asie.
Inženýrská a dodavatelská firma Chemoprojekt se zabývá projektováním, dodávkou a řízením výstavby průmyslových celků v oblasti organické a anorganické chemie, petrochemie, rafinerií, zpracování zemního plynu, energetiky, nové energetiky, vodního hospodářství a ochrany životního prostředí. Dále se zabývá výrobou zeleného vodíku či možnostmi záchytu oxidu uhličitého. Rovněž dodává pivovary na klíč, a to včetně jejich uvedení do provozu.
Chemoprojekt je součástí průmyslové skupiny Safichem Group, za kterou stojí podnikatel Tomáš Plachý a jeho stejnojmenný syn. Server Forbes.cz skupinu řadí na 27. pozici mezi 175 největšími rodinnými firmami v Česku. Její průměrné tržby za tři roky jsou podle Forbesu 4,3 miliardy korun a EBITDA 410 milionů korun. Zaměstnává přibližně 930 lidí. Portfolio skupiny sahá od strojírenských podniků přes farmaceutický průmysl po vodárenství. Rodina Plachých ale investuje i do nemovitostí.