Pivovarství

Pivovar Zichovec řeší pokles tržeb rozvozem piva a novým e-shopem

24.03.2020 07:52:00

Zichovec (Kladensko) 23. března (ČTK) - Pivovar Zichovec na Kladensku řeší pokles tržeb rozvozem piva a novým e-shopem, který spustí tento týden. Kvůli epidemii COVID-19 je upravený i provoz všech sekcí pivovaru, zaměstnanci jsou rozděleni na dvě směny, které se po týdnu střídají, aby se všichni denně nepotkávali a omezilo se riziko nakažení, řekl dnes ČTK jednatel pivovaru Ondřej Husák.

Pokles tržeb v minulých dnech dosáhl podle jednatele 75 procent. Zavedeny už jsou rozvozy domů na standardních závozových trasách. "Zájem je obrovský, moc za to lidem děkujeme," uvedl Husák. Nový e-shop umožní pivo objednat i mimo závozové trasy.

V pivovaru je zajištěna každodenní dezinfekce a jednou týdně, tedy, když se střídají směny, kompletní vyčištění. Provozy jsou v Lounech a v Zichovci, pivovar zaměstnává zhruba dvě desítky lidí. Podle jednatele zatím nikdo nebyl propuštěn a vedení věří, že ani nebude muset být. Záležet bude především na délce vládou nařízeného uzavření restaurací, které platí od 14. března.

V Zichovci pivovar pronajímá restauraci, která nyní vaří jídlo s sebou, ale má jen zlomek tržeb. Nájemci by dle Husáka měl být odpuštěn nájem a jedná se i o odkladu dalších plateb.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru